top of page
Gri Oturma Odası Dekorasyonu
Adsız tasarım (1).png

KNX Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri

Tasarım ve işlevsellik bir arada. 

PNR Otomasyon olarak akıllı bina çözümlerimizde KNX uyumlu akıllı bina otomasyon sistemlerini kullanıyoruz. KNX, tüm dünyada kabul gören ve aktif olarak uygulanan bir akıllı bina otomasyon sistemi protokolüdür. Bu protokol evlerde kullanılabileceği gibi ticari binalarda da kullanılmaktadır. 

KNX cihazları sayesinde akıllı binalarla ilgili her nokta kontrol edilebilir. Aydınlatmadan perde ve panjurlara, iklimlendirme sistemlerinden güvenlik sistemlerine kadar birçok uygulama alanına sahiptir. KNX ağı üzerindeki cihazlar dağıtılmış bir yapıda yer alır. Bu sayede tek bir kontrol paneli üzerinden aynı binada yer alan farklı sistemlerin kontrol edilmesi mümkün olur.

KNX Standardı ile Güvenli Akıllı Otomasyon Sistemleri

KNX cihazları birçok durumda bükümlü çift tipi kablo ile bağlanmıştır. Bu cihazlar bir kontrolör tarafından değiştirilebilir. Busbar sayesinde sistemde bulunan tüm sensörler, aktüatörler, kontrol cihazları ve sistem bileşenleri birbirine bağlanır. Bu da tek noktadan binadaki tüm sistemlerin kontrol edilmesine imkan tanır. 

Adsız tasarım (15).jpg

Akıllı Bina Çözümleri ile Enerji Tasarrufu Elde Edin

Akıllı bina çözümleri sayesinde hem enerji hem de ısı tasarrufu elde etmeniz mümkün. Bu sistemler tamamen konforlu ve verimli bir ortam sağlamak için tasarlanmıştır. Akıllı bina çözümleri sayesine evde yokken bile termostatınızı kontrol edebilir ya da açık unuttuğunuz ışığı kapatabilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde tüm binanız parmaklarınızın ucunda. Artık açık unutulan kombi veya ışık nedeniyle kabarık faturalara son!

bottom of page